Valaki légyszi vezessen le nekem egy egyszerű másodfokú egyenletet?

8.-as vagyok, és kíváncsi vagyok rá. Lehetőleg minél egyszerűbben légyszi!
2010. nov. 11. 16:17
 1/7 anonim válasza:

Szia!


A másodfokú egyenlet így néz ki:

ax2+bx+c=0


tudni kell hogy a másodfokú egyenletnek két megoldása van ha

a diszkriminánsa nagyobb mint nulla.


a megoldóképlet:

minusz b plusz/minusz gyökalatt b nényzet minusz 4ac és az egész osztva 2a-val.

A diszkrimináns a gyökalatti mennyiség.

2010. nov. 11. 17:18
 2/7 anonim válasza:

az előző kommentjét kiegészítendő: ha a diszkrimináns pedig nulla, akkor az egyenlet megoldáshalmaza egyelemű (gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy egy megoldása van, elméletben pedig azt hogy a két megoldás(azaz gyök) megegyezik)


ha pedig a diszkrimináns(D) kisebb mint nulla, akkor nincs megoldás

2010. nov. 11. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszát kiegészítendő:

D<0 esetén a valós számok halmazán nincs megoldás.

2010. nov. 11. 18:37
 4/7 anonim ***** válasza:

tehát megoldóképlet (függvénytábla)

x1 és x2 = -b +- √b^2-4ac

-------

2

pl. x^2+5x+3 = 0 (az egyenlet másik oldalát ált. mindig 0-ra rendezzük)

x1 = -4.3028 x2 = -0.6972


és a diszkriminás amit a többiek írtak az jó, de gondolom nem tudom hogy mi az a diszkriminás.

A diszkriminás a √ alatti rész tehát a b^2 - 4ac ha ennek az eredménye nagyobb mint nulla akkor 2 gyöke van és így tovább.... ja igen és ugye negatív számból nincs négyzetgyökvonás. ha nem érted nem baj, ez úgyis 10.-es anyag.

2010. nov. 11. 20:32
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

mi az a diszkrimináns?

2010. nov. 12. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

A megoldóképletben szerepel gyökös kifejezés.Negatív számból nem lehet gyököt vonni, ezért a gyök alatti résznek(diszkrimináns)> vagy =0.

Diszkrimináns:b^2-4*a*c

2010. nov. 24. 20:00
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi
2010. nov. 24. 21:06