Ebből hogyan csinálhatok másodfokú egyenletet?

sinx+cosx=1+sinx*cosx
2011. jún. 14. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egyszerűbb megoldása is a feladatnak, mint másodfokú egyenlettel bajlódni:


0=sinx*cosx-sinx-cosx+1

0=(sinx-1)(cosx-1)


Azaz sinx=1 vagy cosx=1....stb



Ha ragaszkodsz a másodfokú egyenlethez, emeld négyzetre mindkét oldalt és végezd el a (sinx)^2=1-(cosx)^2 helyettesítést, majd ellenőrizd a gyököket (négyzetreemelés miatt bejöhettek hamis gyökök)...

2011. jún. 14. 09:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2011. jún. 14. 11:25