sinx+cosx=1+sinx*cosx2011. jún. 14. 09:23
1/2 anonim válasza:
Van egyszerűbb megoldása is a feladatnak, mint másodfokú egyenlettel bajlódni:
0=sinx*cosx-sinx-cosx+1
0=(sinx-1)(cosx-1)
Azaz sinx=1 vagy cosx=1....stb
Ha ragaszkodsz a másodfokú egyenlethez, emeld négyzetre mindkét oldalt és végezd el a (sinx)^2=1-(cosx)^2 helyettesítést, majd ellenőrizd a gyököket (négyzetreemelés miatt bejöhettek hamis gyökök)...
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2011. jún. 14. 11:25