Hogyan oldanátok meg ezt az egyenletet?

2,5-r=2,69*r
2012. jan. 18. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egyik oldalra rendezném az ismeretleneket, a másikra a konstanst, aztán kiemelném az ismeretlent és osztanám az egyenletet az együtthatójával. Valahogy így:

2,5 = 2,69*r + r

2,5 = (2,69 + 1)*r

r = 2,5/(2,69+1) = 250/369, körülbelül 0,6775.

2012. jan. 18. 22:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 18. 22:22