Hogy oldanátok meg ezt a feladatot? (matek)


A következő adatok egynees körhengerre vonatkoznak:


T: az alaplap területe

P: a palást területe

k: az alapkör kerülete


Határozzuk meg a hiányzó számokat!


a, k=18cm; P=90cm^2; V=?cm^3

b, T = 3,14 cm^2; V=7,85 cm^3; P=? cm^2

c, k=62,8 cm; V=11,3 cm^3; P=?dm^2

d, k=54,4 cm; P=16,7dm^2; V=? dm^3


Nagyon szépen köszönöm!Egyáltalán nem értem ezeket a feladatokat..


2012. jan. 18. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

a hasáb magassága: m=90/18=5cm


(azért mert ha a palástot kiteríted, akkor az egy téglalap, egyik oldala a magasság másik pedik a kör kerülete.)


a kör kerületéből a sugár: r=(k/phi)/2=2,87cm

a kör területe: T=r^2*phi=25,86cm^2


V=T*m=25,86*5=129,3 cm^3


b)

Itt is ugyan ilyen módon kell megoldani

csak a palást az ugye a kör kerülete szorozva a magassággal. Területből kiszámolod az r-t abból a kerületet. És a V/T az a magasság.


többit is így kell mind ezeket


szólj ha vmelyik nem sikerült vagy nem érted

2012. jan. 18. 19:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a c,d nél vigyázz az átváltásokra, legegyszerűbb az elején átváltani
2012. jan. 18. 19:48
 3/3 A kérdező kommentje:
Ooh,értem:) Köszönöm szépen!
2012. jan. 18. 20:20