Segítség! :D Valaki megoldaná ezt az egyenletet?


(x+4)*(3x+6)+(5-10x)*(3x+6) = 6x +12


Nekem ez jött ki:

x = 21/5 :D De ez olyan hülyén néz ki..:O


2012. jan. 29. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd vissza például..
2012. jan. 29. 17:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. :) csak gondoltam úgy egyszerűbb lenne ha valaki gyorsan megoldaná. :)
2012. jan. 29. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Amúgy:

(3x+6)(x+4+5-10x) = 6x + 12

(3x+6)(9-9x) = 6x + 12

Innen meg már könnyű belátni, hogy jó vagy nem...

2012. jan. 29. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Másodfokú egyenlet: x1= -2

x2=1,3

2012. jan. 29. 17:26
 5/7 anonim válasza:

először is kibontod a zárójelet, megszorzol minden tagot minden taggal:

3x^2+ 12x+ 6x+ 24+ 15x- 30x^2+ 30- 60x= 6x+ 12

vagyis

27x^2+ 33x- 42= 0

ezt behelyettesíted a megoldó képletbe

[-33 +/- gyök alatt(33^2- 4*27*(-42))] / 2*27

így megkapod az eredményt: x1=-2; x2=0,778

2012. jan. 29. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Megoldóképlet nélkül:


először nullára redukálod:

(x+4)*(3x+6)+(5-10x)*(3x+6)=6x+12 /-(6x+12)


mivel 6x+12=2*(3x+6), ezért minden tagból kiemlesz 3x+6-ot:


(3x+6)*(x+4+5-10x-2)=0


összevonások után:


(3x+6)*(7-9x)=0


mivel egy szorzat értéke akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0, ezért:


vagy 3x+6=0, ekkor x=-2

vagy 7-9x=0, ekkor x=7/9

2012. jan. 30. 15:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. jan. 30. 21:14