[link]

Ha lehet, levezetéssel, mert kíváncsi vagyok, hol rontottam el.

Köszi.


2010. nov. 2. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Előszőr is a nevezőket úgy alakítjuk, hogy kiessenek.

A 2. és 3. törtet közös nevezőre hozzuk, majd -1-el szorozzuk, így már mind a négy nevező közös.

Összevonunk, és egy másodfokú egyenletet kapunk:


16x^2-48x+27=0.

A gyökök:

x1=3/4

x2=9/4.

2010. nov. 2. 19:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Ahham, ez nekem is kijött, de az ellenőrzés megmutatta, hogy nem jók... sajnos.
2010. nov. 2. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kis átalakítás az elején

(3 + x)/(3 - x) = - (x + 3)/(x - 3)

²

Így a nullára redukált egyenlet

(9x² - 18x)/(x² - 9) - 6(3x - 3)/(x² - 9) + 6x/(x + 3) + (x + 3)/(x - 3) = 0


Felbontás, összevonás után

16x² - 48x + 27 = 0

x1 = 9/4

x2 = 3/4


Az x2 próbája ok, a másikat másra bízom. :-)

2010. nov. 2. 22:25