Hogy kell megoldani ezt az abszolút értékes egyenletet?

2 szer absz.értékben x-3 meg 2x a másodikon = 0
2010. máj. 24. 10:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak az x van a másodikon
2010. máj. 24. 10:52
 2/4 anonim válasza:
Az en kerdeseimre sose valaszoltok?
2010. máj. 24. 13:18
 3/4 anonim válasza:

A kérdés alapján úgy vettem, hogy a (2x) van a négyzeten.


Így:


Megnézed, hogy az abszolútértékben levő kifejezés mikor 0.

x-3=0, ha x=3


Egyenlet megoldása:

I. Ha x<3

2(-x+3)+(2x)négyzeten=0 egyenletet kell megoldani


II.

Ha x>3 vagy x=3

2(x-3)+(2x)négyzeten=0


A végén az intervallumokra kell figyelni!

2010. máj. 24. 14:57
 4/4 anonim válasza:

Előző voltam:

látom, csak az x van négyzeten, mindegy, csak át kell írni, a megoldási minta uaz.


Az első egyenletnél, ha x<3, akkor a másodfokú egyenletnek nincs megoldása a valós számok halmazán, mert a diszkrimináns negatív.


A második egyenletnek van megoldása, de mivel a kritérium az, hogy x nagyobb vagy egyenlő 3-nál, a megoldás pedig ennél kisebb, így az abszolútérétkes egyenletnek nincs megoldása!!!!!!

2010. máj. 24. 15:05