2 szer absz.értékben x-3 meg 2x a másodikon = 02010. máj. 24. 10:36
1/4 A kérdező kommentje:
Csak az x van a másodikon
2010. máj. 24. 10:52
2/4 anonim válasza:
Az en kerdeseimre sose valaszoltok?
3/4 anonim válasza:
A kérdés alapján úgy vettem, hogy a (2x) van a négyzeten.
Így:
Megnézed, hogy az abszolútértékben levő kifejezés mikor 0.
x-3=0, ha x=3
Egyenlet megoldása:
I. Ha x<3
2(-x+3)+(2x)négyzeten=0 egyenletet kell megoldani
II.
Ha x>3 vagy x=3
2(x-3)+(2x)négyzeten=0
A végén az intervallumokra kell figyelni!
4/4 anonim válasza:
Előző voltam:
látom, csak az x van négyzeten, mindegy, csak át kell írni, a megoldási minta uaz.
Az első egyenletnél, ha x<3, akkor a másodfokú egyenletnek nincs megoldása a valós számok halmazán, mert a diszkrimináns negatív.
A második egyenletnek van megoldása, de mivel a kritérium az, hogy x nagyobb vagy egyenlő 3-nál, a megoldás pedig ennél kisebb, így az abszolútérétkes egyenletnek nincs megoldása!!!!!!