2012. jún. 10. 23:16
1/3 anonim válasza:
A levezetésből látható, hogy csak az ábrán látható esetben teljesül:
2/3 anonim válasza:
Az előző link egy képet mutat. Az eredeti dinamikus munkalap is elérhető itt:
3/3 anonim válasza:
x² - (m-1)·x - m = 0
Megoldod a masodfoku egyenletet. Legkonnyebben ugy, hogy eszreveszed, hogy igy is mel lehet irni:
(x-m)(x+1) = 0
Vagyis a gyokok x1 = m, x2 = -1
x1 + x2 = 2(x1x2 + 4) osszefuggesbe berakva:
m - 1 = 2(-m + 4)
3m = 9
m = 3