Timici14 kérdése:

Sürgősen kellene nekem ezeknek az egyenleteknek a megoldása. Házinak kaptuk, de ezzel a 5-tel nem tudok megbirkózni, segítene valaki az egyenletek megoldásában? Zsófi


1., x+5-4x+1/2=5-x+12/5

2., 3+x+7-4x=6+3x+2

3., 4-(x+3)+8=-12-x

4., -(3x+6)+(4-2x)=6-3x

5., 5(x-6)-2(x+5)+1=12x-6(5-x)


2012. szept. 23. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindenik feladatnál összevonjuk a tagokat (x-eseket is)

1, -3x+5+1/2=-x+5+12/5

-2x+5+1/2=5+12/5 (itt jobb oldalon is és bal oldalon is szerepel az 5, ezért kivonjuk és eltűnik)

-2x+1/2=12/5 (itt pedig közös nevezőre hozunk, ami 10 lesz)

-20x=24-5

x=-19/20


2, 3+x+7-4x=6+3x+2

10-3x=8+3x

-6x=-2

x=2/6=1/3


3, 4-x-3+8=-12-x

Mivel mindkét oldalon szerepel a -x, nem lehet elvégezni a feladatot, vagyis értelmetlen


4,-3x-6+4-2x=6-3x

-5x-2=6-3x

-2x=8

x=-4


5, 5x-30-2x-10+1=12x-30+6x

3x-39=18x-30

-15x=9

x=-9/15=-3/5

2012. szept. 23. 17:07