1., x+5-4x+1/2=5-x+12/5
2., 3+x+7-4x=6+3x+2
3., 4-(x+3)+8=-12-x
4., -(3x+6)+(4-2x)=6-3x
5., 5(x-6)-2(x+5)+1=12x-6(5-x)
2012. szept. 23. 16:10
1/1 anonim válasza:
Mindenik feladatnál összevonjuk a tagokat (x-eseket is)
1, -3x+5+1/2=-x+5+12/5
-2x+5+1/2=5+12/5 (itt jobb oldalon is és bal oldalon is szerepel az 5, ezért kivonjuk és eltűnik)
-2x+1/2=12/5 (itt pedig közös nevezőre hozunk, ami 10 lesz)
-20x=24-5
x=-19/20
2, 3+x+7-4x=6+3x+2
10-3x=8+3x
-6x=-2
x=2/6=1/3
3, 4-x-3+8=-12-x
Mivel mindkét oldalon szerepel a -x, nem lehet elvégezni a feladatot, vagyis értelmetlen
4,-3x-6+4-2x=6-3x
-5x-2=6-3x
-2x=8
x=-4
5, 5x-30-2x-10+1=12x-30+6x
3x-39=18x-30
-15x=9
x=-9/15=-3/5