Az egyenletek gyökeinek kiszámolása nélkül döntsük el, hogy hány valós gyökük van a következő egyenleteknek!


a) 6x^2+7x+1=0


2012. jún. 3. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:

D=b^2-4ac


A megoldóképletben ez van a gyök alatt


Ha D<0, akkor a gyök alatt negatív szám áll, ami ugye nem lehet-->0 megoldás


D=0, a gyök alatt éppen 0 van, ami miatt a két megoldás ugyanaz.


D>0 egy megoldás van.


A te példádban

D=49-4*6*1=25


pozitív, ezért 2 megoldás van.

2012. jún. 4. 00:01
 2/8 A kérdező kommentje:
menő. kösz
2012. jún. 4. 00:03
 3/8 A kérdező kommentje:
azt nem értem, a tanár ezt miért nem tudta 45 perc alatt megértetni...
2012. jún. 4. 00:05
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

szerintem ne a tanárt hibáztasd, mert te közben a szomszéd Julcsi haját húzogattad.


valószínűleg ugyanúgy elmondta ezeket ő is, csak egyszerre a túl sok információt nem tudtad befogadni. például ha először hallottad a diszkrimináns szót, vagy láttad a megoldóképletet.

2012. jún. 4. 00:25
 5/8 A kérdező kommentje:
szerintem meg a tanár a hibás
2012. jún. 4. 00:36
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Persze, biztos a tanár a hibás. A diákok meg mindig rendesen odafigyelnek. Ha valamit nem értenek, kérdeznek. Otthon előveszik a tankönyvet és átnézik belőle a tanultakat.

Igen. Én is ezt tapasztalom.

2012. jún. 4. 08:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is. Leírom amit le kell, és ha nem olyan egyszerű dologról van szó, mint mondjuk a kör belső és külső szögeinek aránya akkor csak írom a számokat és rohadtul nem értek semmit.
2012. jún. 4. 14:19
 8/8 A kérdező kommentje:

ráadásul a könyv úgyis használhatatlan

olyanokat csináltak benne, hogy mondjuk a diszkrimináns az úgy jön ki, hogy (tíz sor kínaiul) és ebből adódik (8 sor kínai) tehát (9 sor kínai). Hát köszi.

2012. jún. 4. 14:21