1. Ancsa, Edit és Bea almát vettek. Edit 2x annyit vett, mint Ancsa, de ebből 4-et megevett. Ha a megmaradt almáját elfelezi, akkor ugyanannyi lesz nála, mint Beánál, aki kettővel kevesebbet vett, mint Ancsa. Hány almát vett Ancsa?
Nekem x=1-re jön ki, de az lehetetlen O.o
2011. jan. 31. 15:13
1/1 anonim válasza:
Ha jó sikerült felírnom, akkor ez minden esetben igaz, ha Ancsa legalább 2 almát vett.
Edit almáit E-vel, Ancsa almáit A-val, Bea almáit B-vel jelölve:
E = 2A
B = A-2
(E-4)/2 = B
vagyis
(2A-4)/2 = A-2 és ez egy azonosság, mindig igaz. (Ha A nagyobb 2-nél.) Pár értékkel kipróbálva gyors ellenőrzés gyanánt, működött.