Matek 8. osztály! Ellenőrizd a megoldást! X= -11/6 X+2/3=3- (1/2-2x) hogyan kell ezt végig vezetni?

2011. okt. 23. 17:50
 1/6 Zsákos_Frodó válasza:
ez mostmi akar lenni? egyenlet, vagy valami más? mit kell ezzel kezdeni..?
2011. okt. 23. 17:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Matek 8. osztály, csinálj egyedül házi feladatot!!!
2011. okt. 23. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Miva?
2011. okt. 23. 18:24
 4/6 anonim ***** válasza:

-11/6 X 2/3= 3-(1/2 - 2x) -11/6 az tört és hat a közös nevező tehát

-11/6 X 2/3 = 3- 3/6 + 2x |×6 levettük a zárójelet és ezért lett +2x és ezt megszorozzuk 6-tal

-11+6x+4=18-3+12x

-7+6x=15+12x |+7

+6x =22+12x |-12x

-6x=22 |÷ (-6)

x=22/-6 így kell kiszámolni és még az ellenőrzés ami 22/6 ott kell beírni az x helyére (különben nem biztos hogy jó)

2011. okt. 23. 20:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia Zsákos-Frodó!! Ez egy egyenlet és a levezetést kérném,előre is köszi a segítségedet! X= -11/6 (-tizenegy-hatod)és ide kell behelyettesíteni az x-t. X+2/3=3-(1/2-2x)
2011. okt. 23. 21:42
 6/6 A kérdező kommentje:
A 4.válaszolónak üzenem!! Az egyenletet rosszul írtad fel!Helyesen így van: X+2/3=3-(1/2-2x) és az X= -11/6 így vezesd már végig,előre is köszönöm!!
2011. okt. 23. 21:47