Matek 9. osztály. Szorzattá alakítás nevezetes azonosságokkal?


36a^6+25b^4-60a^3b^2

Nem sokáig jutottam, csak addig, hogy 5(7,2a^6+5b^4-12a^3b^2)

De ez sem biztos, hogy jó.

Kérlek, segítsetek! Hogyan tovább?


2011. okt. 22. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

1. megtanulod az azonoságokat

2. utána tudod alkalmazni

hidd el sokat fog segíteni és még kövekező évekbe is fog kelleni

2011. okt. 22. 16:22
 2/7 anonim ***** válasza:
nem írtál el valmit? itt: a^3b^2 nem a^3+b^2??
2011. okt. 22. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

(a-b)^2 = a^2-2ab+b^2


36a^6-60a^3b^2+25b^4 = 6a^3-5b^2


Tanács:

1. a négyzetszámokat ismerd fel, legalább 144-ig!

2. mind a 8 darab azonosságot tanuld meg, álmodból felkeltve is tudd. Tényleg!!!

2011. okt. 22. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat:

(6a^3-5b^2)^2

2011. okt. 22. 17:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Megtanultam, tudom mindet, ötöst írtam belőle. A kiemelést tudom, a csoportosítást is, ezt azonban nem tudom felfogni :/


Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 22. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Majd sikerül, ne aggódj, csak ne add fel :-)
2011. okt. 22. 21:16
 7/7 bongolo ***** válasza:

Az tud ilyenkor ötleteket adni, hogy az 'a' csak harmadik meg hatodik hatványon van, vagyis ha bevezetsz egy új változót: x=a³, akkor lesz x valamint x² a kifejezésben.

Hasonlóképpen, 'b' szerepel a második meg negyedik hatványon, vagyis y=b² bevezetésével lesz y és y².


Ha felírod x és y-nal a kifejezést, már rá fogsz ismerni.

2011. okt. 23. 00:03