Hogy alakítom szorzattá ezt a példát? (lent)


egyik: 81-(a^2+6a)^2


másik: (a+b)^4-(a-b)^4


2011. febr. 10. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
anégyzetbőlbénégyzet
2011. febr. 10. 18:47
 2/2 DudoloPocok ***** válasza:

81-(a^2+6a)^2 =

(9-(a^2+6a))(9+(a^2+6a))


(a+b)^4-(a-b)^4=((a+b)^2-(a-b)^2)*((a+b)^2+(a-b)^2)=8ab*(a^2+b^2)

2011. febr. 10. 22:53