Lenne egy egyszerű matek házim. (x^2-y^2) - (x-y). Ezt kellene szorzattá alakítani. Addig eljutottam (vagyis szerintem), hogy az (x-y) -t kellene kiemelni. De hogyan tovább?

2011. márc. 15. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
(x²-y²)-(x-y)=(x+y)(x-y)-(x-y)=(x-y)[(x+y)-1]
2011. márc. 15. 11:50
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ
2011. márc. 15. 12:26