Mi ezeknek az egyenleteknek a megoldása?


Sokat hiányoztam, és nem értem ezeket. Ha tudtok, gondolatmenetet is írjatok!


a) 5(x-2)+3=7-3(2x+1)


b) 2-5x/5 + x-4/10 =3


c) (x-2)(x+3)=0


2012. máj. 13. 18:29
 1/5 anonim válasza:

5(x-2)+3=7-3(2x+1)

5x-10+3=7-6x-3

11x-13=4

11x=17:11(törve)

2012. máj. 13. 18:42
 2/5 anonim válasza:

ja bocsi


11x=17

x=17:11

2012. máj. 13. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:

c) simán átirod másodfokú egyneletté:

x^2 -2x+3x-6=0

x^2+x-6=0

mosdfokú egyenlet megoldó képletét használod

ami x1,2= -b+-gyökalatt( b négyzet-4ac) per 2a

-1+-gyök (1+24)/2

(-1+-5)/2

x1= 4/2=2

x2=-6/2=-3 :D

2012. máj. 13. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
de a c-nél nem is kell ennyire belebonyolodni szorzat akkor nulla ha egyik tagja 0 tehát x-2=0 X=2 illetve x+3=0 X=-3 :)
2012. máj. 13. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

b) 4-10x/10 + x-4/10 = 30/10

végigszorzol 10zel nevezők eltünnek

igy 4-10x+(x-4)=30

-9x=30

x=-30/9 egyszerűsítve

x=-10/3 :D

2012. máj. 13. 18:57