Sokat hiányoztam, és nem értem ezeket. Ha tudtok, gondolatmenetet is írjatok!
a) 5(x-2)+3=7-3(2x+1)
b) 2-5x/5 + x-4/10 =3
c) (x-2)(x+3)=0
2012. máj. 13. 18:29
1/5 anonim válasza:
5(x-2)+3=7-3(2x+1)
5x-10+3=7-6x-3
11x-13=4
11x=17:11(törve)
3/5 anonim válasza:
c) simán átirod másodfokú egyneletté:
x^2 -2x+3x-6=0
x^2+x-6=0
mosdfokú egyenlet megoldó képletét használod
ami x1,2= -b+-gyökalatt( b négyzet-4ac) per 2a
-1+-gyök (1+24)/2
(-1+-5)/2
x1= 4/2=2
x2=-6/2=-3 :D
4/5 anonim válasza:
de a c-nél nem is kell ennyire belebonyolodni szorzat akkor nulla ha egyik tagja 0 tehát x-2=0 X=2 illetve x+3=0 X=-3 :)
5/5 anonim válasza:
b) 4-10x/10 + x-4/10 = 30/10
végigszorzol 10zel nevezők eltünnek
igy 4-10x+(x-4)=30
-9x=30
x=-30/9 egyszerűsítve
x=-10/3 :D