Fizika, hogy kezdjek hozzá? Melyik képletet kell használni?


A fából 1 cm-re kiálló szöget 60 J munkával 1500 N erővel húzunk ki. Milyen hosszú a szög?

W= 60 J

F= 1500 N

l= ?



2012. nov. 4. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
W:F=25+10=35 A szög hossza 35mm.
2012. nov. 4. 14:25
 2/4 anonim ***** válasza:
Javítás: F:W=25
2012. nov. 4. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

W=F*s

W= 60J

F= 1500N

s= Az erő irányába történt elmozdulás, vagyis a fában lévő szöghossz, méterben.

W=F*s --> s= W/F = 60/1500 = 0.04m = 4cm

Tehát ekkora rész van még a fában, így a szög hossza 1+4=5cm

2012. nov. 4. 14:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. nov. 4. 15:50