A fából 1 cm-re kiálló szöget 60 J munkával 1500 N erővel húzunk ki. Milyen hosszú a szög?
W= 60 J
F= 1500 N
l= ?
2012. nov. 4. 14:16
3/4 anonim válasza:
W=F*s
W= 60J
F= 1500N
s= Az erő irányába történt elmozdulás, vagyis a fában lévő szöghossz, méterben.
W=F*s --> s= W/F = 60/1500 = 0.04m = 4cm
Tehát ekkora rész van még a fában, így a szög hossza 1+4=5cm
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. nov. 4. 15:50