Valaki segítene az alábbi két egyenlet megoldásában?


[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 11. 14:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első feladatot nem igazán értettem, de itt van. Még nézd át te is. Mindkét oldalon a nevezőben 1/2-1 van, ezért ha beszorozzuk az egyenletet 1/2-1-gyel, a nevező eltűnik. Marad a1*(1/2)-1=a1*(1/64-1)

Tehát a1/2-1=a1/64-a1

Közös nevezőre hozzuk, ami 64 lesz.

Kapjuk: 32*a1-64=a1-64*a1


32*a1=-63*a1+64

95*a1=64

a1=64/95


A második feladat.

16=21+4*d-d^2

d^2-4*d-5=0

d1,2=[-(-4+-gyök alatt[(-4)^2-4*1*(-5)]/2

d1,2=(4+-gyök alatt(16+20))/2=(4+-6)/2

Innen d1=(4+6)/2=10/2=5 és d2=(4-6)/2=-2/2=-1

Tehát D értéke lehet 5 vagy -1.

2012. okt. 11. 16:00