Már egy órája próbálkozom a megoldásával, de eddig még sajnos nem sikerült. Kérlek, ha tudtok, segítsetek2011. nov. 16. 16:21
1/1 BKRS válasza:
2^(x+3) + 3*2^(x-2) =280 (a 3 az ugye nincs a hatvanyon)
8*s^x +3/4 * 2^x = 280
2^x*(8+3/4) = 280
2^x = 280/(8+3/4) = 32
x =5