Valaki segítene az alábbi exponenciális egyenlet megoldásában: 2 az x+3-on + 3*2 az x-2 -en= 280?

Már egy órája próbálkozom a megoldásával, de eddig még sajnos nem sikerült. Kérlek, ha tudtok, segítsetek
2011. nov. 16. 16:21
 1/1 BKRS ***** válasza:

2^(x+3) + 3*2^(x-2) =280 (a 3 az ugye nincs a hatvanyon)

8*s^x +3/4 * 2^x = 280

2^x*(8+3/4) = 280

2^x = 280/(8+3/4) = 32

x =5

2011. nov. 16. 17:24