2012. szept. 28. 15:45
1/3 anonim válasza:
a mértani sorozat, azt jelenti, hogy szabályszerűen azzal a számmal szorozzuk a következő tagot, amellyel az előzőt. a második tag---> 31-26=5, 1. tag 1, második tag=5, harmadik tag =25
2/3 anonim válasza:
Levezetve..
A sorozat: x , y, z
Amit tudunk: x + y + z = 31 és x + z = 26, tehát => y = 5, valamint z = 26-x
Mivel mértani sorozat, tudjuk, hogy az egymást követő tagok aránya megegyezik, tehát
y/x = z/y
Behelyettesitve:
5/x = (26-x)/5
Rendezve:
-x2 + 26x - 25 = 0
Megoldóképlettel (b2 +- gyök alatt 4 ac / 2a), kijön, hogy vagy x=1 vagy x=25.
És tényleg,
lehet a sorozat:
1, 5, 25 (szabály => x5, kijön a totál 31, és az elsőt plusz harmadikat összeadva 26 jön ki)
vagy
25, 5, 1 (szabály => x1/5, kijön a totál 31, és az elsőt plusz harmadikat összeadva 26 jön ki)
Jó mulatást.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!!
2012. szept. 28. 16:45