Kriszticica kérdése:

Tudnátok segíteni? Egy háromszög oldalai egy számtani sorozat tagjai. Háromszög oldalait kell megadni. és a Területét. Ezek az adatok: K=120cm a*c=1431 négyzetcentiméter

2012. szept. 12. 16:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel számtani sorozat, ezért a 3 oldal:


b-d, b, b+d

K=3b=120 -->b=40

A három oldal

40-d;40;40+d


a*c=1431

(40-d)*(40+d)=1431

1600-d^2=1431

169=d^2

d=13


A három oldal

27,40,53


Ell.: Háromszög egynelőtlenség teljesül.

2012. szept. 12. 17:02