2012. szept. 12. 16:23
1/1 anonim válasza:
Mivel számtani sorozat, ezért a 3 oldal:
b-d, b, b+d
K=3b=120 -->b=40
A három oldal
40-d;40;40+d
a*c=1431
(40-d)*(40+d)=1431
1600-d^2=1431
169=d^2
d=13
A három oldal
27,40,53
Ell.: Háromszög egynelőtlenség teljesül.