2011. nov. 13. 00:28
1/4 anonim válasza:
Kis segítség. A leghosszabb oldal azaz az átfogóval szemben lévő szög 90°, és a másik segítség pedig a q helyére mindegy milyen számot írsz. Innen már pofon egyszerű :).
2/4 A kérdező kommentje:
a derékszög fogalma nekem is megvan, és kijött a q-ra is egy nagyon tört szám, meg aztán arányokkal ki lehet számolgatni a szögeket, oldalakat, de eddig nem sikerült. Ha neked annyira pofon egyszerű, akkor leírhatnád
köszi
2011. nov. 13. 01:09
3/4 bongolo válasza:
Mértani sorozat:
a₁ = a
a₂ = q·a₁
a₃ = q²·a₁
Ha az első két tag a és b, a háromszög befogói, akkor:
q = b/a = tg β
A derékszögű háromszögre felírható a Pitagorasz tétel:
a² + (aq)² = (a·q²)²
a²-tel egyszerűsítve:
1 + q² = q⁴
Érdemes bevezetni egy x=q² változót:
x²-x-1 = 0
Innen már menni fog?
4/4 A kérdező kommentje:
köszi sima ügy és nagyon frappáns voltál
ment a zöld pacsi :)
2011. nov. 13. 14:10