2011. okt. 16. 15:59
1/5 anonim válasza:
Rajzold meg,körzővel.
A feladat ennyiből áll?Van valami előzménye,Mit tanulsz most?
2/5 anonim válasza:
Legyen
a - a háromszög alapja
b = 4 - a háromszög szára
m - a háromszög magassága
A sorozat tagjainak sorrendje
b, a, m
Eszerint írható
b = b
a = b*q
m = b*q²
A háromszög geometriájából adódóan írható
(a/2)² + m² = b²
Behelyettesítve a tagokat
(b*q/2)² + b²*q^4 = b²
b²q²/4 + b²*q^4 = b²
Egyszerűsítés, közös nevezőre hozás és rendezés után
4q^4 + q² - 4 = 0
q² = x
helyettesítéssel az egyenlet
4x² + x - 4 = 0
Ennek a pozitív gyöke
x = (√65 - 1)/8
így
q = √x
Mivel
a = b*q
a = b*√x = 4*√x
Beszorzás és egyszerűsítés után
a = √[2(√65 - 1)]
így
a ≈ 3,758... cm
============
DeeDee
************
3/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél ! : )
2011. okt. 16. 17:27
4/5 anonim válasza:
Közben én is megcsináltam. Pontosan egyezik az előző válasszal, és szerkesztéssel is ellenőrizve van:
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :), most már OK! :D
2011. okt. 16. 17:41