Valaki segítsen lécci gyorsan nagyon fontos! Három könyvért összesen 7280 Ft ot fizetünk. A legdrágább könyv 1520 forintal olxcsóbb mint a másik kettő együttvéve. Menyibe kerülnek a könyvek ha áruk egy mértani sorozat egymást követő 3 tagja?


2,Egy lapot felébe hajtók,aztán megint és újból

a,Hány réteget kapok 8hajtás után?

b,Hány hajtás után keletkezik 64 réteg?


3,Egy mértani sorozat 3 egymást követő tagjának összege: 105. Amásodik tagból az elsőt kivonva 15-ot kapunk. Adja meg a sorozatot!


4,Egy mértani sorozat a3=3,a9=24.

Menyi s12?


2011. okt. 4. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első hajtás után van ugye 2 réteg. Ha újból hajtasz, akkor ez 2 réteg megkétszereződik és lesz 4 réteg, ami a következő hajtásnál megint megkétszereződik, vagyis:


Rétegek száma = 2^hajtások száma


Ebben az esetben a hajtások száma = 8


Rétegek száma = 2⁸ = 256

2011. okt. 4. 22:57
 2/5 anonim ***** válasza:
2̽ = 64 = 2*2*2*2*2*2 = 2⁶, vagyis 6 hajtogatás fog kelleni
2011. okt. 4. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

x, y, z – a könyvek árai


x + y + z = 7280


z – legdrágább könyv


z = x + y – 1520


y = q*x

z = q*y = q²*x


Gondolom, ebből már kiszámolod.

2011. okt. 4. 23:08
 4/5 anonim ***** válasza:

a₁ + a₂ + a₃ = 105

a₂ – a₁ = 15

a₂ = a₁*q

a₃ = a₂*q = a₁*q²

a₂ – a₁ = 15 = a₁*q – a₁ = a₁*(q–1)

──────────


a₃ = a₁*q² = 3

a₉ = a₁*q⁸ = 24


a₁*q⁸/(a₁*q²) = 24/3


q⁶ = 8


q = ⁶√8 = √2


a₁*q² = 3

a₁*(√2)² = 3

a₁*2 = 3


a₁ = 3/2 = 1,5


S(n) = a₁*(qⁿ – 1)/(q – 1)


[link]

2011. okt. 4. 23:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a „^ 72;– “ már a gép munkája, semmi köze a kérdéshez.
2011. okt. 4. 23:30