2011. okt. 31. 19:45
1/1 BKRS válasza:
A derekszogu haromszog oldalai: a, a+d, a+2d
d>0 eseten a+2d az atfogo.
a^2 + (a+d)^2 = (a+2d)^2
a^2 + a^2 + 2ad + d^2 = a^2 + 4ad + 4d^2
a^2 -2ad - 3d^2 = 0
A terulete:
a(a+d)/2 = 150
a^2 + ad =300
d = (300 - a^2)/a
Ezt az elozo egyenletbe helyettesitve:
a^2 -2a(300-a^2)/a - 3((300-a^2)/a)^2 = 0
1200(a-15)(a+15)/a^2 = 0
Nyilvan a haromszog oldala csak pozitiv lehet:
a=15
d=5
A haromszog oldalai:
15, 20, 25