Sorozat:azoknak a négyjegyű számoknak az összegét keressük, melyeket ha elosztjuk 11 el,7 et kapunk maradékul?

2011. nov. 11. 20:42
 1/4 BKRS ***** válasza:

91*11+7=1008

(908 * 11) + 7 = 9995

Tehat van 818 ilyen szam.

(91*11+7) + (92*11+7)+...+(908*11+7) =

emelkuk ki elore a maradekokat:

= 818*7 + 91*11+92*11+...+908*11=

=818*7 + 11*(91+92+...+908) =

=818*7 + 11*( 90*818 + 1+2+3+...+818)=

=818*7+ 11*(90*818 + 818*819/2)=

=818*7 + 11*90*818 + 11*409*819 =

4'500'227

2011. nov. 11. 20:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Pl. 18. A 11 megvan benne 1-szer marad a 7. Utána 29 megvan benne a 11 2-szer, az 22 és marad a 7. Tehát: a1 = 18, d = 11. Aztán kell az Sn. Mindezt a négyjegyű számokkal. 1008 : 11 = 91 + 7
2011. nov. 11. 20:54
 3/4 bongolo ***** válasza:

Szerintem valahogy így tanuljátok:


Számtani sorozat:

a₁ = 1008

d = 11

n = 818

az utolsó elem:

an = a₁+817·d = 9995


Sn = (a₁+an)·n/2 = (1008+9995)·818/2 = 4500227

2011. nov. 11. 23:42
 4/4 A kérdező kommentje:
igen:),köszi mindenkinek
2011. nov. 12. 09:34