2011. nov. 11. 20:42
1/4 BKRS válasza:
91*11+7=1008
(908 * 11) + 7 = 9995
Tehat van 818 ilyen szam.
(91*11+7) + (92*11+7)+...+(908*11+7) =
emelkuk ki elore a maradekokat:
= 818*7 + 91*11+92*11+...+908*11=
=818*7 + 11*(91+92+...+908) =
=818*7 + 11*( 90*818 + 1+2+3+...+818)=
=818*7+ 11*(90*818 + 818*819/2)=
=818*7 + 11*90*818 + 11*409*819 =
4'500'227
2/4 anonim válasza:
Pl. 18. A 11 megvan benne 1-szer marad a 7. Utána 29 megvan benne a 11 2-szer, az 22 és marad a 7. Tehát: a1 = 18, d = 11. Aztán kell az Sn. Mindezt a négyjegyű számokkal. 1008 : 11 = 91 + 7
3/4 bongolo válasza:
Szerintem valahogy így tanuljátok:
Számtani sorozat:
a₁ = 1008
d = 11
n = 818
az utolsó elem:
an = a₁+817·d = 9995
Sn = (a₁+an)·n/2 = (1008+9995)·818/2 = 4500227
4/4 A kérdező kommentje:
igen:),köszi mindenkinek
2011. nov. 12. 09:34