Két szám összege 878. Ha a nagyobb számot elosztjuk a kisebbel, a hányados 6, a maradék 17 lesz. Melyik két szám az összeadandó?

Gyors Választ
2011. jún. 6. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:

a<b=878-a

b=6*a+17


878-a=6a+17

861=7a


a=123

b=755

2011. jún. 6. 09:44
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 6. 10:01