Az elsö feladatnál nem értem hogyan kell "elbánni" a p-vel, a másodiknál pedig nem tudom hogyan kéne egyenletben felírni...
Elsö:
A p paraméter mely értékeire lesz a következö egyenletnek egy megoldása? x^2+2px+p+6=0
Második:
Pista ismeretségi köre a Facebook-on olyan, hogy mindenki ismer mindenkit. Hány ismeröse van Pistának, ha a körben összesen 210 ismeretség van (az ismeretség kölcsönös)?
2012. jún. 10. 14:35
11/12 anonim válasza:
Mivel a megoldóképletben gyök alatt b^2-4ac van. És mivel ami a feladatban szerepel(és már írtam is), a=1; b=2p; c=p+6.
Namármost b^2=(2p)^2=4p^2
12/12 A kérdező kommentje:
Ó igen, ezt elfelejtettem :)
Köszönöm a segítséget.
2012. jún. 10. 21:14