Két másodfokú példa, hogyan?


Az elsö feladatnál nem értem hogyan kell "elbánni" a p-vel, a másodiknál pedig nem tudom hogyan kéne egyenletben felírni...


Elsö:


A p paraméter mely értékeire lesz a következö egyenletnek egy megoldása? x^2+2px+p+6=0


Második:


Pista ismeretségi köre a Facebook-on olyan, hogy mindenki ismer mindenkit. Hány ismeröse van Pistának, ha a körben összesen 210 ismeretség van (az ismeretség kölcsönös)?


2012. jún. 10. 14:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mivel a megoldóképletben gyök alatt b^2-4ac van. És mivel ami a feladatban szerepel(és már írtam is), a=1; b=2p; c=p+6.

Namármost b^2=(2p)^2=4p^2

2012. jún. 10. 20:40
 12/12 A kérdező kommentje:

Ó igen, ezt elfelejtettem :)


Köszönöm a segítséget.

2012. jún. 10. 21:14
1 2