Hello

[link]

A "b" feladat nak mennyi a megoldása? Megtenné nekem valaki hogy levezetné?

nekem X=-1 jött ki, de hsizem hogy jó, közös nevezőnek 12t írtam be. Mennyi az annyi? :)

[link]


Ezt a 2 feladatot megcsinálná nekem valaki?

Egyszerűen elakadtam...

Nem akaork telhetelne lenni, de olyan módon, hogy közöösre hozzuk, és az 1.ből kivonjuk a 2.at, és úgy..

Aki megcsinálja, annak nagyon köszönöm

tudom aki jóü matekból annak ez csak csuklómozdulat...



2012. jún. 10. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:

a.


3x - y = 4

3x + 2y = 8


Lehet ugy, hogy az elso egyenletet szorzod -1-gyel, aztan osszeadod oket, 3x kiesik, megkapod y-t, onnan x-et. Vagy az elso egyenletet szorzod 2-vel, akkor ha osszeadod oket, y esik ki, megkapod x-et, onnan y-t.


3x - y = 4 / szorzok -1-gyel

3x + 2y = 8


-3x + y = -4

3x + 2y = 8


osszeadom:

-3x + 3x + y + 2y = -4 + 8


vagyis:

3y = 4


innen y = 4/3


Ezt a y erteket visszarakod barmelyik egyenletbe - pl az elsobe:

3x - y = 4


3x - 4/3 = 4


3x = 4 + 4/3


3x = 16/3


x = 16/9


vagyis:

x = 16/9

y = 4/3


Ellenorizheted:

3·16/9 - 4/3 = 4

3·16/9 + 2·4/3 = 8


Remelem elegge szajbaragos volt. :)


b.


2x + y = 8

3x + 4y = 7


Itt is egyik (vagy mindket) egyenletet ugy szorzod meg valamivel, hogy ha osszeadod a kettot, kiessen az x-es vagy az y-os tag. Peldaul az elsot szorzod -4-gyel es kiesik y. Vagy az elsot szorzod 3-mal, a masodikat -2-vel, es kiesik x.


Ha szorzom az elsot -4gyel:


2x + y = 8 / szorzok -4-gyel

3x + 4y = 7


-8x - 4y = -32

3x + 4y = 7


osszeadom:

-8x + 3x - 4y + 4y = -32 + 7


-5x = -25


x = 5


Ezt berakva vmelyik egyenletbe (pl az elsobe), kijon y:

2x + y = 8


10 + y = 8


y = -2


vagyis:

x = 5

y = -2


Ellenorizheted:

2·5 - 2 = 8

3·5 + 4·(-2) = 7

2012. jún. 10. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:

b)


Első egyenletet szorzod 4-el

8x+4y=32

3x+4y=7


Kivonod

5x=25

x=5, y visszahelyettesítéssel, y=-2


Ha kijön x és y, AKKOR ELLENŐRZÉSNEK helyettesíts vissza, és látod, hogy jó vagy nem jó.



A két kép ugyanaz, így a 2-es feladatot nem látom.

2012. jún. 10. 11:44
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm

[link]

ebből kéne a B feladat, ha lehet :)

mennyi az x? :)

meg ha valaki le is vezetné :)

2012. jún. 10. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

ja, szorzod legkisebb kozos tobbszorossel, ami 12:


12(x+1)/6 - 12(x-1)/4 = 0


2(x+1) - 3(x-1) = 0


2x + 2 - 3x + 3 = 0


-x = -5


x = 5

2012. jún. 10. 13:52
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi

az A fleadatot is megtudnád csinálni nekem? :)

2012. jún. 10. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:

dehat az rettentoen egyszeru! osszeadogatod az x-es tagokat az x-esekkel, az x nelkulieket az x nelkuliekkel, es kesz.


arra vigyazz, hogy ha atviszed az egyenlosegjel masik felere, pluszbol minusz lesz... es mikor felbontod a zarojelet, minusz-szor minusz az plusz.


8x - (5 - 4x) = 6 - (4x + 9)


8x - 5 + 4x = 6 - 4x - 9


8x + 4x + 4x = 6 - 9 + 5


16x = 2


x = 1/8

2012. jún. 10. 17:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia nagyon szépen köszönöm!

Az a baj, hogy nem igazán értem így se. ( felnőtként kezdtem újra a középiskolát)

Nem tudom annyira lehetek e pofátlan hogy papírra megcsinád, és beszkennelve feltedd? :S a 2 egyenletrendszer, meg ezt a törtess egyenletet. akkor a vizsgána számokat csak behejettesíteném és nem buknék meg. Az eddigieket nagyon köszönöm

2012. jún. 10. 17:31