Mi a többi részmegoldás? Matek példa


Sziasztok, segítene valaki nekem a többi részmegoldásban?

A 0 és -6 kijött, de a többi nem:S



[link]



Köszönöm szépen!!!


2012. máj. 1. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de ennyire béna vagy?


1. feladat:

x+y+5 maximuma


MAXIMUM, minél nagyobb x-et és y-t akarunk odatenni.

x=5, y=6 -nál nem lehet tovább menni.


5+6+5=16 a max

-5-6+5=-6 a min, ez jó.


2-es ugyanez

5*25+6*36 a max

A minimum jó


3-as

MAximum úgy lesz, ha MINÉL nagyobb első tagból vonok ki minél kisebb másodikat.


Vagyis 36*25-0


Minimum: minél kisebb első tagból vonok ki minél nagyobb másodikat.

0-25*36

2012. máj. 1. 10:53
 2/2 A kérdező kommentje:

hat ahogy írod, igen ennyire:D sajnos :))) még jó, hogy csak 2 szemeszteren keresztül van matekom:))))


köszi, ment a zöld :D

2012. máj. 1. 11:05