Sziasztok, segítene valaki nekem a többi részmegoldásban?
A 0 és -6 kijött, de a többi nem:S
Köszönöm szépen!!!
2012. máj. 1. 10:09
1/2 anonim válasza:
Bocs, de ennyire béna vagy?
1. feladat:
x+y+5 maximuma
MAXIMUM, minél nagyobb x-et és y-t akarunk odatenni.
x=5, y=6 -nál nem lehet tovább menni.
5+6+5=16 a max
-5-6+5=-6 a min, ez jó.
2-es ugyanez
5*25+6*36 a max
A minimum jó
3-as
MAximum úgy lesz, ha MINÉL nagyobb első tagból vonok ki minél kisebb másodikat.
Vagyis 36*25-0
Minimum: minél kisebb első tagból vonok ki minél nagyobb másodikat.
0-25*36
2/2 A kérdező kommentje:
hat ahogy írod, igen ennyire:D sajnos :))) még jó, hogy csak 2 szemeszteren keresztül van matekom:))))
köszi, ment a zöld :D
2012. máj. 1. 11:05