Mi lesz ennek a feladatnak a megoldása? Matematikai példa


Sziasztok, segítene nekem valaki ebben a példában? Nem tudom kiszámolni:S Nagyon szépen köszönöm!


[link]


2012. ápr. 30. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nemrég volt ilyen kérdés éppen, ott részletesen leírtuk :) Érintősíkot kell felírni ennek képletének felhasználásával, vagy pedig Taylor-sor első pár elemét kell venni, ami még lineáris. Ebbe kell helyettesíteni a megadott értékeket, ez a 2. kérdésre a válasz.
2012. ápr. 30. 14:16
 2/3 anonim ***** válasza:

De hogy részletezzem, a következőket kell kiszámolni:

f(x0;y0)=f(4;-5)=5

f'x=-10x/2*GYÖK(180-5x^2-3y^2) és f'x(4;-5)=-4

f'y=-6y/2*GYÖK(180-5x^2-3y^2) és f'y(4;-5)=3

Innen a lineáris közelítés, vagyis az érintősík egyenlete:

z=5-4*(x-4)+3*(y+5) <-vagy ennek valami átrendezett alakját kell beírni

Végül f(3,9;-4.9)=5-4*(3,9-4)+3*(-4,9+5)=5,7

Ha minden igaz, jónak is kell lennie :D

2012. ápr. 30. 14:35
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)) nekem 6 jött ki, akkor nem tévedtem sokat :) ment a zöld:)
2012. ápr. 30. 17:32