Sziasztok, segítene nekem valaki ebben a példában? Nem tudom kiszámolni:S Nagyon szépen köszönöm!
2012. ápr. 30. 14:14
1/3 anonim válasza:
Nemrég volt ilyen kérdés éppen, ott részletesen leírtuk :) Érintősíkot kell felírni ennek képletének felhasználásával, vagy pedig Taylor-sor első pár elemét kell venni, ami még lineáris. Ebbe kell helyettesíteni a megadott értékeket, ez a 2. kérdésre a válasz.
2/3 anonim válasza:
De hogy részletezzem, a következőket kell kiszámolni:
f(x0;y0)=f(4;-5)=5
f'x=-10x/2*GYÖK(180-5x^2-3y^2) és f'x(4;-5)=-4
f'y=-6y/2*GYÖK(180-5x^2-3y^2) és f'y(4;-5)=3
Innen a lineáris közelítés, vagyis az érintősík egyenlete:
z=5-4*(x-4)+3*(y+5) <-vagy ennek valami átrendezett alakját kell beírni
Végül f(3,9;-4.9)=5-4*(3,9-4)+3*(-4,9+5)=5,7
Ha minden igaz, jónak is kell lennie :D
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)) nekem 6 jött ki, akkor nem tévedtem sokat :) ment a zöld:)
2012. ápr. 30. 17:32