Erre az egyetemi matematikai feladatra mi a megoldás?

[link]
2012. ápr. 28. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit nem tudsz ebben? Csak akkor engednek másodi kfélévbe, ha elvégezted az elsőt, vagyis ahol deriválni tanultok. Parciális deriválás ugyanaz, csak ha X szerint deriválsz, akkor az y-nal nem törődsz, olyan mintha konstans lenne. Y szerint ugyanez fordítva. Majd hogy melyik pontban, azt csak be kell helyettesíteni a deriválás után x és y helyébe. X szerint megcsinálom neked az elsőt, az y-t próbáld meg és majd leellenőrzöm/leellenőrizzük.

Tehát f'x=[2*(2x+4y)-2*(2x-4y)]/(2x+4y)^2

Felbontod a zárójelet, majd behelyettesítesz, és meg is van. Annyi még, hogy a deriválás eredménye egy szám lesz, nem egy koordináta pont.

2012. ápr. 28. 16:10
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hát hülye vagyok matekból, valahogy nincs érzékem hozzá, de megprobaltam kiszámolni az f´y -ot és ki is jött :)

f´y=-4y/(2x+y)^2

2012. ápr. 28. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Én először átalakítanám:

A számláló 2x+4y-8y alakra hozható, ekkor a tört értéke:


1-8y/(2x+4y)=1-4y/(x+2y)

A konstans deriváltja úgyis 0 lesz, tehát elég a -4y/(x+2y)-t deriválgatni.


Most egy dolog, hogy nem vagy jó matekból, de a deriválás az annyi, hogy gyakorlod, és utána bármit le tudsz deriválni. Ahhoz nem kell túl sokat gondolkodni.


x szerinti derivált.

A számlálóban nincs x, vagyis az csak konstans.

-4y/(x+2y)=-4y*1/(x+2y)


1/g deriváltja -g'/g^2

Vagyis ennek a deriváltja

-4y*(-1)/(x+2y)^2=4y/(x+2y)^2



-4y azért mert leírom a konstansot

*1 mert g' az 1.

alulra meg megy g^2


Nézzük me, mint mond a computer:

[link]


Neki is ennyi. Hurrá.


Ha nem jut eszedbe az elején az átalakítás az se baj, ha mechanikusan deriválsz ugyanez jön ki.


A másik derivált meg ennyi, próbáld meg kihozni:

[link]

2012. ápr. 28. 23:09
 4/4 anonim válasza:

kisfiam, mondtam hogy kérjél segítséget, ha baj van, és nem úgy értettem, hogy innen, hanem a klárika nénitől, a matektanárodtól, akit azért fizetek, hogy elmagyarázza neked, úgyhogy most azonnal told ide a képed, és inkább segíts megfőzni a marhapörit!!!!!

szerető anyád

2012. máj. 2. 00:10