Az alábbi matek példát csináltuk meg
x+1/01-5x+1/05=x+6
x=6 jött ki, de amikor behelyettesítem a 6-t nem jön ki, miért?
2012. márc. 12. 19:53
1/5 Silber válasza:
az 1/01 és az 1/05 nekem eléggé zavaros. Pontosíts.
2/5 A kérdező kommentje:
elnézést kérek, szóval a példa így van
x+1 5x+1
---- - ----- = x+6
0.1 0.5
2012. márc. 13. 17:12
3/5 A kérdező kommentje:
Mégegyszer pontosítok, mert sajnos a gép kitöröli a szóközöket, s emiatt zavaros a példa.
Szóval a bal oldalon két tört kivonása van az egyiknek a számlálója:x+1 a nevezője:0.1
A minusz jel után a másik tört számlálója:5x+1 a nevezője pedig0.5
A jobb oldal az egyértelmű:x+6
2012. márc. 13. 17:22
4/5 Silber válasza:
(x+1)/0,1-(5x+1)/0,5=x+6
10*(x+1)-2*(5x+1)=x+6
10x+10-10x-2=x+6
10-2=x+6
8=x+6
x=2
5/5 A kérdező kommentje:
Köcche mindenkinek:)
2012. márc. 14. 13:48