Miért nem jön ki a példa ellenőrzéskor?


Az alábbi matek példát csináltuk meg

x+1/01-5x+1/05=x+6


x=6 jött ki, de amikor behelyettesítem a 6-t nem jön ki, miért?


2012. márc. 12. 19:53
 1/5 Silber ***** válasza:
az 1/01 és az 1/05 nekem eléggé zavaros. Pontosíts.
2012. márc. 12. 21:54
 2/5 A kérdező kommentje:

elnézést kérek, szóval a példa így van


x+1 5x+1

---- - ----- = x+6

0.1 0.5

2012. márc. 13. 17:12
 3/5 A kérdező kommentje:

Mégegyszer pontosítok, mert sajnos a gép kitöröli a szóközöket, s emiatt zavaros a példa.

Szóval a bal oldalon két tört kivonása van az egyiknek a számlálója:x+1 a nevezője:0.1

A minusz jel után a másik tört számlálója:5x+1 a nevezője pedig0.5

A jobb oldal az egyértelmű:x+6

2012. márc. 13. 17:22
 4/5 Silber ***** válasza:

(x+1)/0,1-(5x+1)/0,5=x+6

10*(x+1)-2*(5x+1)=x+6

10x+10-10x-2=x+6

10-2=x+6

8=x+6

x=2

2012. márc. 13. 21:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Köcche mindenkinek:)
2012. márc. 14. 13:48