2012. márc. 7. 19:40
1/2 anonim válasza:
x=y+z+5
x=y-z-1
x=z-y-15
2x= (-z+y-1) + (z-y-15) => x= -8
__________________________________________________________
y= x-z-5
y= x+z+1
y=z-x-15
2y= (x-z-5) + (-x+z-15) => y= -10
__________________________________________________________
z=x-y-5
z=-x+y-1
z=x+y-15
2z= (x-y-5) + -x+y-1) => z= -3
2/2 anonim válasza:
x = y + z + 5
x = y - z - 1
x = z - y - 15
Az első egyenletből kivonod a másodikat
0 = 2z + 6
z = -3
=====
A másodikat és a harmadikat összeadod
2x = - 16
x = -8
=====
Az elsőből kivonod a harmadikat
0 = 2y + 20
y = -10
=====