Egyenletrendszert megoldani segítség? Itt a példa: x-y-z=5 -x+y-z=1 -x-y+z=15

2012. márc. 7. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

x=y+z+5

x=y-z-1

x=z-y-15


2x= (-z+y-1) + (z-y-15) => x= -8

__________________________________________________________


y= x-z-5

y= x+z+1

y=z-x-15


2y= (x-z-5) + (-x+z-15) => y= -10

__________________________________________________________


z=x-y-5

z=-x+y-1

z=x+y-15


2z= (x-y-5) + -x+y-1) => z= -3

2012. márc. 7. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:

x = y + z + 5

x = y - z - 1

x = z - y - 15


Az első egyenletből kivonod a másodikat

0 = 2z + 6

z = -3

=====

A másodikat és a harmadikat összeadod

2x = - 16

x = -8

=====

Az elsőből kivonod a harmadikat

0 = 2y + 20

y = -10

=====

2012. márc. 8. 00:47