Ez egy fősulis matek példa, mi erre a megoldás?

[link]
2012. máj. 1. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Ábrázolva a megadott feltételeket, kapjuk ezt:

[link]

Extremális pontok (13;0) (2;3) (0;13)

Maximum azért nincs, mert ez nem zárt tartomány, és hiába tolod a z=0 szintvonalat (ami merőleges a (2;3) gradiensre), nincs maximum. Minimum viszont van, ez a (2;3) pont, értéke pedig z=2*2+3*3=11. Szerintem :D

2012. máj. 1. 11:26
 2/4 anonim ***** válasza:
(0;30) - pardon, elírtam, ez az utolsó...
2012. máj. 1. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és persze z=2*2+3*3=13, és nem 11 XD 2nd pardon XD
2012. máj. 1. 11:29
 4/4 A kérdező kommentje:
:D :D :D nagyon szépen köszönöm :)
2012. máj. 1. 12:26