Mi a megoldás? Itt lenne pár matek példa, sehogy sem haladok velük.
a) Adja meg az x(négyzet)+y(négyzet)=100 körnek azon pontjait, amelynek ordinátája -6
b)Határozza meg x azon értékét, amelyre igaz, hogy log2x=log26+log22-log24! (a 2-esek a logaritmus alapját jelölik)
c) Egy háromszög oldalai: a, a(gyök2), a(gyök3). Határozza meg a háromszög legnagyobb szögét!
d) Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy szabályos játékkockát többször feldobva, a második dobásnál kapunk először 6-ost?
e) Egy konvex sokszög oldalai és átlói számának összege 91. Hány oldalú a sokszög? Mennyi a belső szögeinek összege?
f)Egy bank betétjének a bruttó éves kamata 100 ezer és 1 millió Ft közti összeg esetén: 30 naptól-7%; 60 naptól-7,25%; 90 naptól-7,50%; 180 naptól-6,75%. Marci bácsi 400 ezer Ft-ot akar betenni. Akkor járna legjobban, ha pénzét 179 napra kötné le. Tudja, hogy 2 hónap múlva szüksége lesz bizonyos összegre, ezért 100 ezer Ft-ot 60 napra, 300 ezret 179 napra köt le. Összesen mennyi kamathoz jut, ha a tervezett futamidőknek megfelelően veszi ki a kamattal megemelt összegeket?
g) Egy egyenes áthalad a (0;5)és az (1;3) ponton. E 2 pont egy olyan másodfokú függvény grafikonjára is illeszkedik, amelynek tengelypontja éppen a (0;5) pont. Írja fel az egyenes egyenletét! Adja meg a másodfokú függvényt! Határozza meg a másodfokú függvény zérushelyét!
h) Jelölje ki az ABCD négyzet belsejében az E pontot úgy, hogy a BCE szabályos háromszög legyen. Mekkora AE, ha AB=12 cm? Bizonyítsa be, hogy az ADE és a BCE háromszögek területének összege éppen az ABCD négyzet területének fele! Hányféleképpen lehet befesteni a négyzet belsejében keletkezett 4 háromszöget csupa különböző színnel, ha 5 szín áll rendelkezésünkre?
Mi ez? Csak nem valami matekverseny?
a) ordináta: y koordináta.
y=-6
x²+y²=100
Be kell helyettesíteni, kijön x-re 2 megoldás.
b) log2(x)=log2(6)+log2(2)-log2(4)
log2(2) = 1
log2(4) = 2
tehát
log2(x) = log2(6) - 1
Itt a jobb oldallal pedig azt kell kihasználni, hogy
log2(a/b) = log2(a) - log2(b)
Próbáld kitalálni.
c) A legnagyobb szög a legnagyobb oldallal szemben van. Az adatokból koszinusztétellel számolható.
d) Ha a második dobásnál kapunk 6-ost, akkor elsőre nem 6-os, aminek a valószínűsége 5/6, másodikra pedig 6-os, aminek a valószínűsége 1/6. Az eredő valószínűség ezekből már direktben számolható.
e) n oldalú sokszögnek van n csúcspontja. Minden csúcspontból megy oldal vagy átló n-1 másik csúcspontba (nem megy saját magába). Ez n·(n-1) lenne, de így minden oldalt és átlót duplán vennénk figyelembe (mert két csúcspont tartozik egy szakaszhoz), ezért ennek a fele lesz. Tehát:
n·(n-1)/2 = 91
A többit rád bízom.
Persze! A linken szereplő oldal már nincs is meg. Itt van a munkalap, remélem elérhető:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!