Mi a megoldás? Itt lenne pár matek példa, sehogy sem haladok velük.


a) Adja meg az x(négyzet)+y(négyzet)=100 körnek azon pontjait, amelynek ordinátája -6


b)Határozza meg x azon értékét, amelyre igaz, hogy log2x=log26+log22-log24! (a 2-esek a logaritmus alapját jelölik)


c) Egy háromszög oldalai: a, a(gyök2), a(gyök3). Határozza meg a háromszög legnagyobb szögét!


d) Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy szabályos játékkockát többször feldobva, a második dobásnál kapunk először 6-ost?


e) Egy konvex sokszög oldalai és átlói számának összege 91. Hány oldalú a sokszög? Mennyi a belső szögeinek összege?


f)Egy bank betétjének a bruttó éves kamata 100 ezer és 1 millió Ft közti összeg esetén: 30 naptól-7%; 60 naptól-7,25%; 90 naptól-7,50%; 180 naptól-6,75%. Marci bácsi 400 ezer Ft-ot akar betenni. Akkor járna legjobban, ha pénzét 179 napra kötné le. Tudja, hogy 2 hónap múlva szüksége lesz bizonyos összegre, ezért 100 ezer Ft-ot 60 napra, 300 ezret 179 napra köt le. Összesen mennyi kamathoz jut, ha a tervezett futamidőknek megfelelően veszi ki a kamattal megemelt összegeket?


g) Egy egyenes áthalad a (0;5)és az (1;3) ponton. E 2 pont egy olyan másodfokú függvény grafikonjára is illeszkedik, amelynek tengelypontja éppen a (0;5) pont. Írja fel az egyenes egyenletét! Adja meg a másodfokú függvényt! Határozza meg a másodfokú függvény zérushelyét!


h) Jelölje ki az ABCD négyzet belsejében az E pontot úgy, hogy a BCE szabályos háromszög legyen. Mekkora AE, ha AB=12 cm? Bizonyítsa be, hogy az ADE és a BCE háromszögek területének összege éppen az ABCD négyzet területének fele! Hányféleképpen lehet befesteni a négyzet belsejében keletkezett 4 háromszöget csupa különböző színnel, ha 5 szín áll rendelkezésünkre?


2012. jan. 8. 18:39
 1/5 bongolo ***** válasza:

Mi ez? Csak nem valami matekverseny?


a) ordináta: y koordináta.

y=-6

x²+y²=100

Be kell helyettesíteni, kijön x-re 2 megoldás.


b) log2(x)=log2(6)+log2(2)-log2(4)

log2(2) = 1

log2(4) = 2

tehát

log2(x) = log2(6) - 1


Itt a jobb oldallal pedig azt kell kihasználni, hogy

log2(a/b) = log2(a) - log2(b)


Próbáld kitalálni.


c) A legnagyobb szög a legnagyobb oldallal szemben van. Az adatokból koszinusztétellel számolható.


d) Ha a második dobásnál kapunk 6-ost, akkor elsőre nem 6-os, aminek a valószínűsége 5/6, másodikra pedig 6-os, aminek a valószínűsége 1/6. Az eredő valószínűség ezekből már direktben számolható.


e) n oldalú sokszögnek van n csúcspontja. Minden csúcspontból megy oldal vagy átló n-1 másik csúcspontba (nem megy saját magába). Ez n·(n-1) lenne, de így minden oldalt és átlót duplán vennénk figyelembe (mert két csúcspont tartozik egy szakaszhoz), ezért ennek a fele lesz. Tehát:


n·(n-1)/2 = 91


A többit rád bízom.

2012. jan. 9. 00:13
 2/5 anonim ***** válasza:

A g.) feladat megoldása:

[link]

2012. jan. 9. 12:07
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2012. jan. 9. 14:26
 4/5 anonim válasza:
Szia, bocsi :) a g, feladat megoldása nagyon érdekelne engem is, csak a linket nem tölti be, hibát ír ki :s
2017. febr. 11. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze! A linken szereplő oldal már nincs is meg. Itt van a munkalap, remélem elérhető:

[link]

2017. febr. 11. 14:56