Ez hogyan jött ki, Példa inverz osztásra >>d=2\1 d= 0.5000 ?

Hogyan kaptuk az inverzet

2012. jún. 9. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

d=2 /elosztom mindkét oldalt d-vel


1=2/d /elosztom mindkét oldalt 2-vel


1/2=1/d

1/d=0,5


Vagy azt is meg lehet csinálni, hogy veszed mindkét oldal reciprokát egyből.

d=2

1/d=1/2=0,5

2012. jún. 9. 10:26
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha kapok egy ilyen feladatot akkor az úgy kell megoldani,hogy pl x = 4/2 ezt kiszámolom az 2,

ezutan eloszotom a 4 2vel és a 2 2vel.

Ez egyenlo 2/1 ami ketto.


Az inverz az nem az amikor valmit beszorzok -1 .el?

2012. jún. 9. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, a kérdésedet.


INVERZ: egy szám -1. hatványa.

x inverze x^(-1)=1/x


Egy szám -1. hatványa az a szám RECIPROKA.

Az inverz és a reciprok ebben az esetben ugyanaz.


x=2 inverz 1/2=0,5

x=5 inverz: 1/5=0,2

x=-3 inverz: -1/3=-0,33



"Ha kapok egy ilyen feladatot akkor az úgy kell megoldani,hogy pl x = 4/2 ezt kiszámolom az 2,

ezutan eloszotom a 4 2vel és a 2 2vel.

Ez egyenlo 2/1 ami ketto."


4/2=2/1=2 ezt hívjuk a törtek egyszerűsítésének, amit kb 6. osztályban tanítanak.

Akárhogy számolod mindig kettő lesz a vége.

2012. jún. 9. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Az „inverz“ annyit jelent, hogy „fordított“. Az osztás esetében ez azt jelenti, hogy a számláló lesz a nevező és a nevező meg a számláló, vagyis megfordítjuk a törtet (ez ugyanaz, mint -1 hatványa a törtnek).
2012. jún. 10. 14:47