Ha egy szám a 0.4-en van hogyan lehet visszaszámolni?

Vagyis mi az inverz művelete? Pl. 2a 0.4-en 1,319507911 ezzel mit kell csinálni hogy újra kettő legyen? :D
2012. márc. 11. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

0,4=4/10=2/5. Ezt kell kihasználni:

[link]

Remélem így érthető.

2012. márc. 11. 20:30
 2/3 vurugya béla ***** válasza:

A törtkitevő csak pozitív számokra van értelmezve!

Ezért a -1 nem jó a feladatodban.

De már matektanárral is vitáztam ezen.

2012. márc. 11. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Szóljál már a Casio -nak is!

[link]

"Legtöbbször azonban a negatív számok hatványait a valós számok körében csak egész kitevő esetén értelmezik, törtkitevő esetén pedig a komplex számok többértékű hatványfogalmát használják" (Wikipédia)

"Legtöbbször" - nem egy matematikai kategória.

2012. márc. 11. 23:15