Holnap lesz egy nagyon fontos másodfokú egyenletes dolgozatom, nagyon fontos, hogy jól sikerüljön! Milyen dolgok vannak az ilyen feladatokban amikre nagyon kell figyelni?


A zárójelek felbontását tudom, hogy csak azonossággal lehet.

Gyökjel alatt nem lehet negatív szám.

Mikre kell még nagyon figyelni amivel el lehet rontani?


2012. jún. 5. 20:34
 1/5 A kérdező kommentje:

"A zárójelek felbontását tudom, hogy csak azonossággal lehet. "


Vagyis nem teljesen de én tudom mire gondoltam :D.

2012. jún. 5. 20:36
 2/5 A kérdező kommentje:
esetleg írhattok nekem feladatokat is
2012. jún. 5. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

megoldóképletet tudd

viéte formulákat is (x1+x2=-b/a, x1*x2=c/a

gyöktényezős alakot is (pl. (x-3)*(x+5) ha ezt felbontod, akkor kijön, h x^2+5x-3x-15, vagyis, x^2+2x-15, aminek megoldása (-2±gyökalatt4+4*15)/2=(-2±8)/2, vagyis x1=-5

x2=3

vagyis példán megmutatva, ha van gyöktényezős alakod

(x+a)*(x+b), ahol a,b eleme racionális számok halmaza :D

akkor a gyökök, x1=-a, x2=-b

előbbi példát véve még1x (x-3)*(x+5) gyökei is x1=-(+5)=-5 x2=-(-3)=3

2012. jún. 6. 15:32
 4/5 anonim ***** válasza:
aucs, látom, h ma írtatok dolgozatot, remélem jól sikerült, meg azt is, h nem segítettem semmit az előző kommentemmel, mert ezeket mind tudtad :( :D
2012. jún. 6. 15:32
 5/5 A kérdező kommentje:
ezeket tudtam, ennek ellenére elbaxtam... mindegy lehet meglesz... örülnék neki nagyon
2012. jún. 6. 15:49