A 30°os lejtőn legalább mekkora sebességgel kell felfelé indítani egy 2 kg tömegű testet, hogy az a 4 m hosszú lejtő tetejéig feljusson, ha
a) a súrlódástól eltekinthetünk?
b) a lejtő és a test közötti súrlódás együtthatója 0,3?
2012. jún. 4. 13:19
1/1 Walter_Dornberger válasza:
munkatétellel kell megoldani.
A eset:
1/2m*v*v= m*g*h
ahol h a lejtő magassága (2m, nevezetes háromszög miatt)
tömegtől független, átosztva
v=gyök(2*g*h)
a másik esetben az súrlódási erő munkáját 4 m úton le kell vonni.