Tamas964 kérdése:

Fizika. energia, munka témakör . Levezetéssel szeretnék kérni ebben a 2 fontos kérdésben segítséget. Megoldásai?


A 30°os lejtőn legalább mekkora sebességgel kell felfelé indítani egy 2 kg tömegű testet, hogy az a 4 m hosszú lejtő tetejéig feljusson, ha

a) a súrlódástól eltekinthetünk?

b) a lejtő és a test közötti súrlódás együtthatója 0,3?



2012. jún. 4. 13:19
 1/1 Walter_Dornberger ***** válasza:

munkatétellel kell megoldani.

A eset:

1/2m*v*v= m*g*h

ahol h a lejtő magassága (2m, nevezetes háromszög miatt)

tömegtől független, átosztva

v=gyök(2*g*h)


a másik esetben az súrlódási erő munkáját 4 m úton le kell vonni.

2012. jún. 4. 22:15