FIZIKA -> Mozgási, Helyzeti energia, feladatok lent. Tudsz segíteni?


1, Egy 8m magad lejtőn gurul lefelé a kerékpáros. Mekkora sebességgel ér a lejtő aljára? (A súrlódástól eltekintünk.)


2, A 2kg tömegű test 15 m magasról esik le. 2 m magasságban mekkora a test mozgási energiája?


3, Lejtőn lefelé gurul a kocsi. 15 m/s sebességről 18 m/s sebességre gyorsul, a lejtő aljáig. Mekkora az indulás és az érkezés közti szintkülönbség?


Köszönöm szépen!



2012. jún. 3. 16:26
 1/1 Walter_Dornberger ***** válasza:

ad 2: pont annyi mint az elvesztett helyzeti energiája. E=m*g*dH =2*9,81*13

ad 1: munkatétel 1/2*m*v*v = m*g*dH mel osztva, a sebesség v=gyök(2*g*dH)

ad 3: ugyanez.

2012. jún. 4. 22:21