1.)

Az autó 5 000 €-ba kerül. A klímaberendezés beszerelése után 10 százelékkal drágult. Amikor a vevő meg akarta venni,észrevette,hogy az autó meg van karcolva,ezért felajánlotta neki 10 százalékos kedvezményt. Hány eurót fizetett a vevő ezért az autóért?


2.)

Milyen számjegyre végződik a 2007 (és ezt nem tudom odaírni de úgy van hogy 2007 és felette kisbetűkkel még egyszer 2007.)


3.)

Gondoltam két számra.Ha összeszorzom a számokat -24-et,ha összeadom a számokat,akkor 5-öt kapok.ÍRD le a gondolt számok közül a nagyobbat!


4.)

Máté megkérdezte az osztálytársától,hogy hányas szekrénykéjének a száma.Az osztálytárs igy felelt:"Az én szekrénykémnek a száma 14-gyel való osztás után 5-öt ad és a maradék 7".ÍRD le a szekrénynek a számát!


2012. máj. 26. 11:25
 1/7 bensdorp ***** válasza:

5000/100*110=5500

5500/100*90=4950


2007^2007, az utolsó számjegyeket elég figyelembe venni

7^7=7*7*7*7*7*7*7=823543 --> 3-asra végződik


x*y=-24

x+y=5 --> y=5-x

x*(5-x)=-24

5x-x^2=-24

-x^2+5x+24=0

megoldóképlet, x=-3

y=5-x=8


(x-7)/14=5

x/14-7/14=5

x-7=70

x=77

2012. máj. 26. 11:38
 2/7 anonim ***** válasza:

"2007^2007, az utolsó számjegyeket elég figyelembe venni

7^7=7*7*7*7*7*7*7=823543 --> 3-asra végződik "


Ez nem jó.

Pl.: 2^2=4, 2^12=4096

nem ugyanolyan számjegyre végződik!!!


2007^2007

ugye azt jelenti, hogy 2007*2007*2007*...*2007

2007-szer van összeszorozva a 2007 önmagával. Viszont az igaz, hogy az eredmény utolsó számjegy csak a tagok utolsó szjegyétől függ.

Vagyis elég kiszámolni 7^2007 utolsó számjegyét.

Írjuk fel 7 hatványait

7

49

343

2401

16807

117649

stb.


Látható, hogy a végződések 7-9-3-1-7-9 stb

Vagyis 4-es peridóssal ismétlődik.

Ha 4-el osztva 1 a maradék, akkor 7-re végződik.

Ha 2 a maradék, akkor 9-re végződik.

Ha 3 a maradék, akkor 3-re végződik.

Ha 0 a maradék, akkor 1-re végződik.


2007-et osszuk el 4-el: 501 és marad a 3.

Vagyis 3-ra végződik.

2012. máj. 26. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Az eredmény ugyanaz lett, mint az első válaszolónál, de ettől még az indoklása hibás, és csak véletlen, az egyezés. :)
2012. máj. 26. 12:25
 4/7 bensdorp ***** válasza:
Ajaj, bocsánat! Már szégyellem is, elég amatőr gondolat volt, nem is tudom, hogy jutott eszembe.
2012. máj. 26. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

x*y=-24

x+y=5


y=5-x

x*(5-x)=-24


és megoldod.

2012. máj. 26. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:

5*14+7=x


ez pedig a négyes feladat.

az előző a hármas volt.

2012. máj. 26. 12:56
 7/7 anonim ***** válasza:

5000*1,1*09=x

ez pedig az első.

2012. máj. 26. 12:57