1,) Szakaszfelező merőleges egyenlete. A(3;5) B(-1;1)
2.) 624^x= 1/25
3.) Sorozatok. a1=6 d=3 a2006=? S2006=?
2012. márc. 27. 17:14
1/4 BKRS válasza:
1) AB felezopontja: ((3-1)/2 ; (5+1)/2) = (1,2)
AB iranytangense: (5-1)/(3-(-1)) = 4/4 = 1
Ezert a meroleges egyenes iranytangense:
-1/1 = -1
Tehat a felezomeroleges egyenlete:
y-2 = (-1)*(x-1)
vagyis:
y = 3-x
2/4 BKRS válasza:
2)
624^x = 1/25
(5^4)^x = 5^(-2)
5^(4x) = 5^(-2)
4x = -2
x = -1/2
3/4 BKRS válasza:
3)
a_2006 = a_1 + 2005*d = 6 + 2005*3 = 6021
S_2006 = 2006*a_1 + d*2005*2006/2 = 2006*6 + 3*2005*2006/2 =
= 6'045'081
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönööm!! :)
2012. márc. 27. 17:58