1,) Szakaszfelező merőleges egyenlete. A(3;5) B(-1;1)

2.) 624^x= 1/25

3.) Sorozatok. a1=6 d=3 a2006=? S2006=?


2012. márc. 27. 17:14
 1/4 BKRS ***** válasza:

1) AB felezopontja: ((3-1)/2 ; (5+1)/2) = (1,2)

AB iranytangense: (5-1)/(3-(-1)) = 4/4 = 1

Ezert a meroleges egyenes iranytangense:

-1/1 = -1

Tehat a felezomeroleges egyenlete:

y-2 = (-1)*(x-1)

vagyis:

y = 3-x

2012. márc. 27. 17:33
 2/4 BKRS ***** válasza:

2)

624^x = 1/25

(5^4)^x = 5^(-2)

5^(4x) = 5^(-2)

4x = -2

x = -1/2

2012. márc. 27. 17:34
 3/4 BKRS ***** válasza:

3)

a_2006 = a_1 + 2005*d = 6 + 2005*3 = 6021


S_2006 = 2006*a_1 + d*2005*2006/2 = 2006*6 + 3*2005*2006/2 =

= 6'045'081

2012. márc. 27. 17:37
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönööm!! :)
2012. márc. 27. 17:58