Matek segítség? Nagyon hálás volnék egyszerű szöveges feladatok csak nem vagyok sajnos jó matekból.3 feladat van, próbálkozok de nem tudom felirni sem sajna.


Két szám különbsége 1/2. Ha összegük háromszorosából kivonjuk a különbségüket, akkor 19-et kapunk. Melyik ez a két szám?


Egy kétjegyű szám számjegyeinek összeges kisebb, mint 8. Ha a számjegyeket felcseréljük, akkor az eredeti számnál nagyobb számot kapunk. Mi lehet az eredeti szám?


Zsiga bácsi udvarán malacok és libák vannak. Az állatoknak összesen 65 feje és 148 lába van. Hány libája és malaca van Zsiga bácsinak összesen?


2012. ápr. 24. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:

x - y = 1/2

3x + 3y - 1/2 = 19


Szorozzuk be az elsőt 6-val, a másodikat 2-vel (csak, hogy a törtek essenek ki)

6x - 6y = 3

6x + 6y - 1 = 38


Adjuk a kettőt össze:

12x - 1 = 41

12x = 42

x = 42/12 = 21/6


y = x - 1/2 (elsőből)

y = 18/6

2012. ápr. 24. 20:06