Nagyon kéne a segítség ezekben a matematika feladatokban?


Aki segítene nagyon nagyon megköszönném, zöld kéz alap :D


Kép a feladatokról:

[link]


[link]


[link]


[link]



ha van olyan rész ami nem olvasható csak kérdezzetek és megírom.



2012. ápr. 17. 17:55
 1/5 BKRS ***** válasza:

1) (b^2 -36)/(b-6) = (b-a)(b+6)/(b-6) = b+6


2)

a = 2^3 * 5 * 7^2 * 11^6

b = 2* 5^2 * 11^3 * 13

legnagyobb kozos oszto: 2 * 5 * 11^3

Legkisebb kozos tobbszoros: 2^3 * 5^2 * 7^2 * 11^6 * 13


3)

I hamis

II igaz

III igaz

IV hamis

2012. ápr. 17. 18:05
 2/5 BKRS ***** válasza:

4) vacak a kep minosege, nem latom, hogy negyzet-e vagy kob.

(a hatvanyokkal az elozo valaszban is lehetett gond)

x^3 - 25 = 0

x^3 = 25

x = 5^(3/2)


ha x^2-25 = 0

akkor

(x-5)(x+5)=0

vagyis x=5 es x=-5 a megoldas.



5)

szamtani kozep: (25+121)/2 = 146/2 = 73

mertani kozep: (25*121)^(1/2) = 5*11 = 55


6)

24=2^3 *3

80=2^4*5

legkisebb kozos tobbszoros: 2^4*3*5= 240


7)

24=2^3*3

pozitiv osztok:

1,2,4,8,3,6,12,24


8)

(x+8)/(x^2+8x) = (x+8)/(x*(x+8)) = 1/x

2012. ápr. 17. 18:11
 3/5 BKRS ***** válasza:

9)

(a^2b - 2ab)/ab = ab(a-2)/ab = a-2


10)

A 0 nem allhat elol, mert haromjegyuek a szamok, a vegen vagy 0 vagy 5 kell, hogy legyen.

750

705

570


11)

A) pl b=1 eseten hamis, tehat nem mindig igaz, viszont b=0 eseten igaz, tehat nem mindig hamis.

B)

mindig igaz

C)

Csak b=1 es b=0 eseten igaz, egyebkent hamis.


12)

nem kezdodhet 0-val mert 3 jegyu szam:

670, 607, 760, 706

vagyis 4 megoldas van.

2012. ápr. 17. 18:17
 4/5 BKRS ***** válasza:

13)

(x^2 -3x)/x = x(x-3)/x = x-3


14)

B


15)

(x/y)^-1 = y/x

Ha az ott nem -1 hanem -4 mondjuk, akkor

(x/y)^-4 = (y/x)^4

2012. ápr. 17. 18:19
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ :D
2012. ápr. 17. 20:53