2012. márc. 13. 20:42
1/4 TJHooker33 válasza:
Nyilván a kisebb karra hat a nagyobb erő, így az emelő elve szerint: 36(x + 3) = 0.6x, amiből az erők 4.5N és 7.5N
2/4 anonim válasza:
Lehet, hogy nem így kell megoldani, de azért leírom.
(x+3N) / 0,6m = xN / 0,36m
0,36(x+3) = 0,6x
0,36x + 1,08 = 0,6x
1,08=0,24x
x= 4,5
Ellenőrzés:
7,5N/0,6m= 12,5N/m
4,5N/0,36m= 12,5 N/m
Tehát a 60 cm-es kötélre 7,5N erővel, a 36 cm-es kötélre pedig 12,5 N erővel kell hatni, hogy a két oldal egyensúlyban legyen.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket ( megoldásokat ) sokat segitettetek.!
2012. márc. 13. 21:25