Segitség fontos! Egy kétkarú emelő karjai 36 cm és 60 cm. Az egyik karra 3 N-nal nagyobb erő hat, mint a másikra. Mekkorák ezek az erők, ha az emelő egyensúlyban van? ( Fizikai számitásokkal kapcsolatos feladatok )

2012. márc. 13. 20:42
 1/4 TJHooker33 ***** válasza:
Nyilván a kisebb karra hat a nagyobb erő, így az emelő elve szerint: 36(x + 3) = 0.6x, amiből az erők 4.5N és 7.5N
2012. márc. 13. 20:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem így kell megoldani, de azért leírom.


(x+3N) / 0,6m = xN / 0,36m

0,36(x+3) = 0,6x

0,36x + 1,08 = 0,6x

1,08=0,24x

x= 4,5


Ellenőrzés:

7,5N/0,6m= 12,5N/m

4,5N/0,36m= 12,5 N/m


Tehát a 60 cm-es kötélre 7,5N erővel, a 36 cm-es kötélre pedig 12,5 N erővel kell hatni, hogy a két oldal egyensúlyban legyen.

2012. márc. 13. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem 12,5, hanem 4,5 (elnézést)
2012. márc. 13. 20:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket ( megoldásokat ) sokat segitettetek.!
2012. márc. 13. 21:25