Másodfokú egyenlőtlenség: Nem értem hogyan kell megoldani miután miután behelyettesítettem a képletbe. Mit hogyan kell csinálni?


* <- ez jelképezi a négyzetet

r <- gyök

– 12x + 2x* – 32 = 0


X1,2=1b+-r-b*-4ac

--------=/x1

2a \x2


2012. jún. 7. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

itt hol az egyenlőtlenség? ha egyenlet, akkor

2x^2-12x-32=0, vagyis x^2-6x-16=0

x1,2=(6±gyökalatt36+4*1*16)/2=(6±10)/2

x1=8

x2=-2

2012. jún. 7. 14:17
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a feladat ebből a kiírásból nem igen érthető. Egy hasonló, másodfokú, törtes egyenlőtlenség megoldása ezen a videó-klipen meghallgatható:

http://www.youtube.com/watch?v=3aMknufVzmw&feature=plcp

Talán meg is érthető.

2012. jún. 7. 19:21