* <- ez jelképezi a négyzetet
r <- gyök
– 12x + 2x* – 32 = 0
X1,2=1b+-r-b*-4ac
--------=/x1
2a \x2
2012. jún. 7. 14:02
1/2 anonim válasza:
itt hol az egyenlőtlenség? ha egyenlet, akkor
2x^2-12x-32=0, vagyis x^2-6x-16=0
x1,2=(6±gyökalatt36+4*1*16)/2=(6±10)/2
x1=8
x2=-2
2/2 anonim válasza:
Ez a feladat ebből a kiírásból nem igen érthető. Egy hasonló, másodfokú, törtes egyenlőtlenség megoldása ezen a videó-klipen meghallgatható:
http://www.youtube.com/watch?v=3aMknufVzmw&feature=plcp
Talán meg is érthető.