Sokat hiányoztam mostanság. Témazárót írunk, én meg nem értem... :'(
A feladat:
A körhenger V 19.000cm
és akkor kikell számítani a magasságot
a körsugár meg: r= 12,3 cm
Valaki leírná nekem hogy ezt hogyan kéne megcsinálni?
2012. jún. 7. 20:47
1/2 anonim válasza:
V=magasság*körTerülete
19000=m*12,3^2*3,14
19000=m*475,0506 kerekítve 475
19000/475,0506=m
m=39,99 kerekítve 40
2/2 anonim válasza:
A felszín meg:
2*alapterület+palást
alapterület a kör, vagy r^2pi
A palást területe meg: 2*r*pi*M
Vagyis
A=2*r^2*pi+2*r*pi*M
A térfogat képletét leírták előttem.
Ezt a két képletet tanuld meg a hengerekről.