A henger térfogata felszíne. Most akkor hogyan?


Sokat hiányoztam mostanság. Témazárót írunk, én meg nem értem... :'(

A feladat:

A körhenger V 19.000cm

és akkor kikell számítani a magasságot

a körsugár meg: r= 12,3 cm

Valaki leírná nekem hogy ezt hogyan kéne megcsinálni?



2012. jún. 7. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

V=magasság*körTerülete


19000=m*12,3^2*3,14


19000=m*475,0506 kerekítve 475

19000/475,0506=m

m=39,99 kerekítve 40

2012. jún. 7. 20:57
 2/2 anonim ***** válasza:

A felszín meg:


2*alapterület+palást

alapterület a kör, vagy r^2pi


A palást területe meg: 2*r*pi*M


Vagyis

A=2*r^2*pi+2*r*pi*M


A térfogat képletét leírták előttem.

Ezt a két képletet tanuld meg a hengerekről.

2012. jún. 7. 21:01