2011. nov. 12. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
gyök(50)*[{(gyök(50)/2/pi)^2}*pi]=11,04994138916……cm^3
2011. nov. 12. 20:53
 2/2 anonim ***** válasza:

Értelmesen: -(és rajzold le)


- a henger palástja = a négyzet

- a négyzet átlóját ismered, 2db derékszögű háromszögből áll össze, amelyeknek ráadásul egyforma a két-két befogójuk - azaz ki tudod számolni a négyzet oldalhosszát.( Pitagoras-tétel, mivel azonosak a befogók: a2+a2=c2

- most képzeld el a hengert. Áll 2 db körből+ az 1 db négyzetből

- összehajtod a palástot(négyzetet) - hol is megy végig a négyzet kiszámolt oldala??? - igen..., pont a két kőr kerületén!!!

Azaz a négyzet oldala = kör kerülete!!!

- azaz 2r*pi = négyzet oldala...

- egyenlet/rendezés, és megkapod a kőr sugarát (r)


és game over: Henger= egyenes alaptest, azaz V=Alapterület*magasság..

2011. nov. 13. 02:04