2011. nov. 12. 17:02
1/9 anonim 



válasza:





hát az ABE szabályos 3szög, szal a szögei 60fokosak, így a BCE 3szög Bnél lévő szöge 30fok, és mivel egyenlő száru, igy a többi szöge 75fok (BE és BC nyílván 6cm), innen meg sin vagy cos tétellel kiszámolod a 3. oldalát v is a EC szakaszt
3/9 anonim válasza:
A trükk ebben az egészben az,hogy simán behúzol egy egyenest amely felezi az alapot valamint párhuzamos az oldallal és akkor ugye használnod kell a szabályos háromszög magasságát amely 3gyök3 cm és a keresett EC szakaszunk egy pitagorasz háromszög átfogója azaz(jobb lenne ha tudnék ábrát mutatni) megtudom határozni a pitagorasz tétellel vagyis amikor én oda berajzoltam azt az alapot felező és oldallal párhuzamos egyenest akkor a távolság az E pontnak a pontig amelynél elmetszni az egyenes a negyzetet a felső pont az egyenlő a negyzet oldala minusz 3gyök3 vagyis a magasság mert ez az egyenes paruzamos volt az oldallal ( ez annak a pitagorsz 3szögnek az egyik befogója a masik pedig 3 mert az alapot felezi az egyenes és akk onnan már tudod csak a bibi h csunya szám,NEM KELL SEMMIFÉLE SZÖGFÜGGVÉNY az erdemény pedig EC=gyökben 72-36szorgyök3 vagyis 6gyök2 -6.
4/9 anonim 



válasza:





Ha készítesz egy ábrát, láthatod, hogy egy egyenlő szárú háromszög alapját kell kiszámolni. A két szár egyenlő a négyzet oldalával, a szárszög pedig 30 fok.
Ezek után lehet válogatni a megoldási módszerekben. Szögfüggvény, Pithagorász tétel, koszinusz tétel, amelyik szimpatikusabb neked. :-)
5/9 anonim válasza:
xD ugyanazt mondtad el csak én 8ikos vok te meg kicsit több
6/9 anonim 



válasza:





A # 2/4-es válaszoló ábrájának jelöléseivel
Legyen
EC = b
BE = BC = a
EBC szög = 30°
A 'b' oldalra a koszinusz tétel
b² = a² + a² - 2*a*a*cosα
b² = 2a² - 2a²*cosα
b² = 2a²(2 - cosα)
mivel
cosα = √3 /2
behelyettesítés, egyszerűsítés után
b = a*√(2 - √3)
===========
Másik megoldás
Mivel az ECF szög = 15°
ezért
b = a/2*cos15°
=============
A behelyettesítés legyen a kérdező feladata
DeeDee
*******
7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még a koszinusz tételnél nem tartunk, 8.-os vagyok. Azt a választ megértettem,amelyik Pitagoras tétellel van megoldva!
2011. nov. 12. 18:22
8/9 anonim válasza:
Gondolom mész Curie matekversenyre vagy valamilyenre hisz ilyen nem nagyon van órán.
9/9 A kérdező kommentje:
Igen versenyfeladat,de Te már előrébb járhatsz mint én!
2011. nov. 12. 18:44